Słuchawki do biegania – test Sennheiser PMX80 SportII

Słuchawki do biegania – test Sennheiser PMX80 SportII

Odkąd biegam z systemem nike+ mam problem z firmowymi słuchawkami do ipoda. Niezbyt dobrze przylegają one do uszu i potrafią wypadać w czasie biegu. Jedynym sensownym sposobem na utrzymanie ich na miejscu pozostaje przeciągnięcie kabla pod koszulką a same słuchawki przełożyć pod opaską na czoło. To ogranicza liczbę wypadnięć do kilku na trening. Dodatkową ich wadą jest niestabilny dźwięk gdyż słuchawka nie przylega idealnie do ucha.

W sklepie oglądałem kilka razy słuchawki firmy Sennheiser przeznaczone do sportów, ale ich cena była dość wysoka – 179zł, a ja nie potrzebowałem ich aż tak bardzo. Zaczął się zbilżać termin moich imienin i moja żona sprawiła mi ten miły prezent. Niezwłocznie po przyjściu do domu rozpakowełem je i postanowiłem wypróbować na sucho – czyli bez biegu.

sennheiser_pmx80sportii_1

Test na sucho

Po rozpakowaniu moja uwage zwrócił elastyczny, gumowy przewód, który podbnie jak w firmowych słuchawkach sugeruje dużą odporność na zginanie i trwałość. Pierwsze wrażenie po zalożeniu – bardzo pozytywne, słuchawki szybko wskakuja w uszy trzymają się dość mocno. Tylny pałąk nie przylega do szyi, lecz swobodnie leży. (ciekawe czy nie będzie to przeszkadzałło w bieganiu). Słuchawki są lekkie – ważą jedynie 16g. Kabel zamontowany jest przy lewej słuchawce i nie można kupić słuchawek prawostronnych. Ja zakładam iPoda na lewe ramię, więc mi to odpowiada 🙂

Podłączyłem je do iPoda włączyłem muzykę i subiektywnie większa dynamika dźwieku, zwłaszcza basów. Porównywałem kilkukrotnie z oryginalnymi słuchawkami i poprawa jakości jest odczuwalna.

Test w biegu

Kolejny raz założyłem słuchawki i mocno wciskały się wgłąb uszu. Uczucie niekomfortu minęło dość szybko. Przewód jest dość długi, cienki i nie przeszkadza w bieganiu. Dżwięk jest wyrażny i stabilny. Pałąk mimo luźnego ułożenia z tyłu głowy nie przeszkadzał, nie obijał się. Właściwie w trakcie biegu zapomniałem o tym, że mam je w uszach. Płynąłem w rytmie muzyki.

Dane techniczne

Pasmo przenoszenia
19 – 21000 Hz
Kabel 1.2 m
Impedancja 64 Ohm
Dynamika SPL 121 dB (1 kHz, 1Vrms)
Zniekształcenia harmoniczne THD < 0,1 %
Przetworniki dynamiczne
Waga ok 16 g

Podsumowanie

Te słuchawki naprawdę mogę polecić osobom aktywnym. Nie mają one głównej wady standardowo dołączanych do odtwarzaczy – nie wypadają z uszu. Dają świetny dynamiczny dźwięk i są bardzo wygodne. Podobno te słuchawki są wodo- i poto odporne, jednak nie miałem tego okazji spróbować. Na minus mogę zaliczyć cenę oraz brak regulacji długości pałąka. Gdybym miał je ocenić w skali 1-5 dałbym czwórkę (głównie za cenę).

Na plus:

doskonałe trzymanie się w uszach
świetna, stabilna jakość dźwięku
wodoodporne

Na minus:

cena -179 zł
brak regulacji długości pałąka

about author

admin

related articles

Popularne teksty: