Ścieżka biegowa Kampinoski Park Narodowy

Ścieżka biegowa Kampinoski Park Narodowy

Jako, że weekend spędziłem w Warszawie musiałem znaleźć jakąś ścieżkę biegową. Moja niedaleko domu ma niecałe 3km co na wybieganiu rzędu 22km dałoby około 8 kółek. Szukałem i Internecie trasy i jedyną jaką udało mi się znaleźć była opublikowana na https://www.blogbiegacza.pl/wycieczka-biegowa-kpn-16-05-2009/.Na mapie nie widać nawierzchnii, nierówności jedynie kolor szlaku i dystans, dlatego postanowiłem skorzystać z doświadczeń kolegi.

Dojazd

Ja jechałem z Woli przez Truskaw kierując się na drogą gruntowa na Palmiry.Niestety jest ona w opłakanym stanie – szczególnie jej początek. Potwornie dużo nierówności sprawia, że prędkość 20km/h jest tu dużym wyczynem. Momentami dołów jest tak dużo, że należy je pokonywać ledwie tocząc się. Dalej jest odrobinę lepiej – „kocie łby”- niestety potwornie zaniedbane. Ja odważyłem się na 30km/h. Pod koniec tuż przed dojazdem do parkingu pojawia się asfaltówka.

Plan trasy

Trasa biegowa Kampinowski Park Narodowy

Trasa pomarańczowa:

Odkryta na skutek pomyłki przy skręcie w czerwony szlak

Cmentarz Palmiry -> czerwony szlak -> podbiegnięcie pod górkę i skręt w prawo – dalej zamiast skrętu w lewo prosto w dół-> po minięciu strażnicy wracamy na drogę gruntową i dobiegamy do parkingu przy cmentarzu Palmiry.

Możliwe modyfikacje: Po minięciu strażnicy -> zielony szlak ->Ćwikowa Góra ->Cmentarz Palmiry

Trasa czarna:

Cmentarz Palmiry -> czerwony szlak -> Mogilny Mostek -> czerwony szlak -> Szczukówek -> zielony szlak -> Uroczysko Na Miny -> zielony szlak -> Posada Sieraków -> zielony szlak -> Pociecha -> droga gruntowa -> Cmentarz Palmiry

Możliwe modyfikacje: Po dobiegnięciu do Pociechy -> zielony szlak ->Ćwikowa Góra ->Cmentarz Palmiry

Dystans

Trasa pomarańczowa: 3,5km

Trasa czarna: 15km

Nawierzchnia:

Od Cmentarza Palmiry do Mogilnego Mostka (około 3,5km) piaszczysta, szeroka trasa

Od Mogilnego Mostka do Szczukówka – węższa bardziej utwardzona, z niskimi gałeziami wchodzącymi na ścieżkę

Od Szczukówka do Uroczyska na Miny – szersza, nawierzchnia torfowa, bardzowyboista

Od Uroczyska na Miny do Pociechy – nadal szeroko, piasek, w większości ubity

Od: Pociechy do Cmentarza Palmiry – szeroko kocie łby na drodze, pobocze piaszczyste

Opinia:

Trasa trudna – bardzo mocno zróżnicowania co do nawierzchii (jak wyżej) szerokości ścieżki jak i pofalowania terenu. Szczególnie mocno dały mi w kość fragmenty sypkiego piachu na trasie do Mogilnego Mostka. Doskonała na spokojną wycieczkę biegową gdy biegniemy bez nastawienia na rezultat.

about author

admin

related articles

Popularne teksty: