Piłkochwyty

Piłkochwyty to coś, bez czego nie mogą obejść się nowoczesne obiekty sportowe. Ponieważ zapotrzebowanie na nie jest coraz większe, producenci odpowiadają na nie ochoczo i prezentują już wiele ich rodzajów.

Piłkochwyty, czyli siatki okalające boiska, powodują, że piłki nie uciekają i szybko jednocześnie wracają do grających zawodników. Tym samym, odgradzając teren gry, chronią wszystko, co znajduje się poza boiskiem. Umieszcza się je również w halach sportowych.
Aby mogły spełniać swoje zadania, muszą być nie tylko wykonane z odpowiednich materiałów, jak i odpowiednio zamontowane. Temu celowi służy odpowiedni rodzaj siatki – wybiera się ją w zależności od tego, jakiego typu boisko będzie chronić.Wielkość i rodzaj piłek do gry oraz wiek grających to kolejne kwestie, które trzeba wziąć pod uwagę przy montażu piłkochwytów. Niezwykle ważny jest również system słupów fundamentowych, stalowych lub aluminiowych. Zarówno siatkę, jak i słupy, na których jest zawieszona, montuje się według ściśle określonych norm.

about author

admin

related articles

Popularne teksty: