Piłka ręczna 2016

Nadszedł rok 2016. I dla miłośników piłki ręcznej zaczął się on naprawdę wyjątkowo. A wszystko za sprawą organizowanych w styczniu Mistrzostw Europy. Mistrzostw, które okazały się jednymi z najbardziej nieprzewidywalnych, pełnymi niespodzianek.

Mówią, że sport rządzi się prostymi regułami. Jesteś najlepszy, dużo trenujesz, więc i w najbliższych zawodach jesteś faworytem. Tymczasem rzeczywistość potrafi być znacznie ciekawsza i znacznie mniej przewidywalna. I tak właśnie stało się w Polsce. Te mistrzostwa pokazały, że w finale, że w walce o trzecie miejsce mogą znaleźć się zespoły, na które nikt przed rozpoczęciem turnieju nie stawiał. Gdzie są dotychczasowi mistrzowie? Gdzie jest Polska? Wszystkie najlepsze drużyny (za najlepsze uznawane przed imprezą) nie dotarły tak daleko. I nagle okazało się, że sport jest nieprzewidywalny.

Mistrzostwa, które w 2016 roku odbyły się w Polsce są nie tylko dowodem na to, że w sporcie nic nie jest pewne do końca. Są również motywacją dla tych, którzy nie są faworytami, by jednak o sukces walczyć.

about author

admin

related articles

Popularne teksty: