Nowy rodzaj sportowej rywalizacji

Podobno nic nowego pod słońcem, czyli wszystko już było. I faktycznie, igrzyska olimpijskie odbywają się od ponad dwóch tysiącleci, a niektóre dyscypliny z tamtych czasów, oczywiście poza modernizacją techniczną sprzętu, dotrwały do dziś w niemalże niezmienionej formie. Nikt nie sprzecza się z zakwalifikowaniem zapasów, lekkiej atletyki, rzutu dyskiem, skoku w dal do kategorii sport.
Ewentualne dyskusje zaczynają się pojawiać przy dużo spokojniejszych dyscyplinach, takich jak brydż czy szachy. Wątpliwości mogą budzić też takie formy rywalizacji jak strzelectwo i łucznictwo.
Co jednak począć z zupełnie nową, cyfrową formą rywalizacji? Otóż gry komputerowe, a dokładniej możliwość za ich pośrednictwem sprawdzenia swojej szybkości i precyzji bądź też błyskotliwości i tempa podejmowania decyzji, zyskują coraz większą rzeszę fanów. Grupa ta nie jest jednak zadowolona wyłącznie amatorskim współtworzeniu społeczności, lecz szuka sposobności do organizowania zawodów (a nawet mistrzostw i olimpiad), w których będzie można ustalić to, co ustalało się zawsze – kto jest najlepszy.

about author

admin

related articles

Popularne teksty: