Nikerunning.com nowa odsłona

Nikerunning.com nowa odsłona

Na forum nike+ od miesiąca wisi post związany z nową odsłoną nikerunning.com.

Tego lata Nike+ stanie się częścią witryny NikeRunning.com. Skąd ta zmiana? Dzięki połączeniu obu witryn użytkownik może uzyskać dostęp do ich
zalet za pośrednictwem jednego adresu.

Czyli cel jest jasny – jeszcze większa promocja i sprzedaż produktów firmy nike wśród używających systemu nike+. Po niecierpliwym oczekiwaniu kiedy to nastąpi postanowiłem odwiedzić stronę amerykańską. Aby to zrobić należy usunąć wszelkie pliki cookie z witryny nike.com oraz nikerunning.com, a potem podać się za amerykanina. Po tych zabiegach naszym oczom ukazuje się nowa witryna.

nikerunning.com_nowa

Jako człowiek, który większą część kariery zawodowej zajmował się stronami internetowymi postanowiłem przeanalizować tą stronę. Moje oczekiwania były wysokie – w końcu sam produkt jest genialny i zasługuje na równie genialną oprawę. Liczyłem przede wszystkim na:

Poprawę szybkości działania strony – czyli rezygnację z wodotrysków flashowych, trudych w modyfikacji i utrzymaniu na rzecz lekkiego html-a z nielicznymi wstawkami flasha.
Naprawę nawigacji – przyzwyczajenie się do istniejącej wymagało kilkunastu wizyt i nadal mam z nią problemy
Poprawę funkcji społecznościowych – znalezienie znajomego na obecnej wersji strony graniczy z cudem, albo nie umiem tego zrobić
Wyzwania – nie wiem dlaczego, ale wyzwanie, którego tytułem jest 25km wygywa osoba, która przebiegła 1500km. Powinien wygrać je każdy, który to przebiegnie. (nie wiem jak to ma sie z wyzwaniami czasowymi – może tam wyzwania kiedyś się kończą!). Często wśród wyzwań dla początkujących pojawiają się osoby, które biegają dużo i łatwo zniechęcają początkujących do wyzwań.
Eksport /import danych – bezcenne do porównań, zbierania danych historycznych
Integrację z innymi portalami społecznościowymi, blogowymi

Jako nowe funkcjonalności wymieniono:

WYSZUKIWARKA BUTÓW
NOWY WYGLĄD
ULEPSZONA NAWIGACJA
WIĘCEJ FUNKCJI SPOŁECZNOŚCIOWYCH
POLECANE WYZWANIA
ULEPSZONA FUNKCJA USTALANIA CELÓW

Zapowiedzi wskazywały na krok w dobrym kierunku. Przejdźmy więc do subiektywnej oceny:

Poprawa szybkości działania strony – niestety tutaj wielki zawód, działa i ładuje się jeszcze dłużej! Wygląda na to, że spece od marketingu stwierdzili, że należy dołożyć więcej zdjęć, większych, bardziej kolorowych, animowanych i koniecznie pokazać wszystkie informacje. Duży zawód.
Poprawa nawigacji – nawigacja bardziej czytelna, brak wyskakujących okien z przyciskiem do zamknięcia nie wiadomo gdzie ulokowanym. Na plus.
Poprawę funkcji społecznościowych – funkcję juz są, ale ich prędkość, a raczej wolność zniechęca do ich używania. Do poprawy
Wyzwania- nareszcie podzielono biegaczy na poziomy, choć mam wątpliwość co do kryterium – ilość przebiegniętych km. Moim zdaniem powinna to być ilość przebiegniętych kilometów w ostatnim roku. Jeszcze nowych wyzwań nie próbowałem, ale mały plus.
Eksport /import danych – brak – minus, zgłosiłem to do feedback i to jak widziałem nie jestem sam.
Integracja z portalami społecznościowymi – facebook jest, twitter też więc podstawa jest. Moim zdaniem brakuje eksportu wykresów do jpg – przydało by się jak znalazł do bloga. Mały plus.

Na uwagę zasługuję kwestia feedbacku. Sugestii użytkowników jest mnóstwo mimo wielu problemów z zalogowaniem się. Niestety żaden z nich nie jest w fazie „being worked on” albo „solved”. Czyżby zmarnowana szansa?

Podsumowując strona na pewno jest czytelniejsza, ma więcej funkcji ale jest to mały krok naprzód. Liczyłem na coś więcej i może jeszcze to nastąpi.

about author

admin

related articles

Popularne teksty: