Łucznictwo

Łucznictwo sportowe nie zajmuje pierwszych stron w prasie i telewizji. Działacze i zawodnicy w łucznictwie niestety nie mogą oczekiwać wielkich funduszy na cele związane z autopromocją, wyposażeniem i zgrupowaniami zagranicznymi. Choć jest to piękny sport, to ustępuje dynamizmem i możliwością przyprawiającej o zawał serca prezentacji w mediach, a przede wszystkim telewizji.
Łucznictwo to sprawdzian indywidualności. Przygotowanie do każdego strzału oddanego w konkursie wymaga wielu lat treningu, wysiłku i pracy włożonej we wszystkie aspekty rozwoju fizycznego. Od łuczników nie wymaga się oczywiście by byli najlepszymi sprinterami czy ciężarowcami ale treningu ogólnorozwojowego na najwyższym poziomie.
Łuki w dzisiejszych czasach to bardzo drogi i specjalistyczny sprzęt. Na cenę duży wpływ ma popularność sportu, co wiąże się z ilością i wielkością sprzedaży. Strzały także muszą zostać wykonane niezwykle precyzyjnie z wykorzystaniem najnowszych technologii, tak by w najważniejszym konkursie czynnikiem decydującym o zwycięstwie nie był źle wykonany sprzęt.

about author

admin

related articles

Popularne teksty: