Kamizelka ochronna do jazdy konnej

Jaki strój do jazdy konnej?

Osoby rozpoczynające swoją przygodę z jazdą konną często tak bardzo nie mogą doczekać się swojej pierwszej przejażdżki, że zapominają wręcz o tym, że wypadałoby się do niej przygotować. Ten etap przygotowań powinien uwzględniać przede wszystkim skomponowanie odpowiedniego stroju do jazdy. Przyda się w nim zarówno jakaś kamizelka ochronna do jazdy konnej, jak i wygodne obuwie oraz dłuższe, dopasowane do nóg spodnie.

Pierwszy i najważniejszy element, o który warto zadbać już na początku, to oczywiście buty. Muszą mieć płaską podeszwę i maleńki obcas oraz usztywnianą piętę, aby stopa właściwie się w nich układała. Dobrym wyborem będą te wykonane z prawdziwej skóry. Jest to materiał potrafiący zadbać o skórę, który na dodatek cechuje się wysoką trwałością.

Co dalej? Kamizelka ochronna do jazdy konnej też na pewno się przyda, jednakże ważniejsze od niej są jednak spodnie. Muszą być długie. Powinny sięgać samych kostek i idealnie przylegać do nóg, aby człowiek czuł się w nich swobodnie i nie krępował swoich ruchów. Alternatywą dla typowych spodni do jazdy mogą być legginsy. One zwykle też całkiem nieźle się sprawdzają.

Oczywiście do tych podstaw można by było dodać jeszcze parę innych elementów odzieży. Ważne jest to, by po kolei je sobie kupować, jeżeli myśli się o jeździe konno na poważnie.

about author

admin

related articles

Popularne teksty: