Czapsy do jazdy konnej

Jakie obuwie do jazdy konnej?

Jeździectwo jest wykwintną dyscypliną sportową oraz wyjątkową formą rekreacji. Absolutnie nie przypomina jeżdżenia dzieci na kucyku na festynie. Do jazdy na koniu trzeba się odpowiednio przygotować. Jednym z ważniejszych elementów ubioru jeźdźca są czapsy do jazdy konnej. Jeśli nigdy nie spotkałeś się z tym wyrażeniem już śpieszymy z wyjaśnieniem.

Podczas jazdy konnej człowiek także musi włożyć sporo wysiłku. Mocno pracują mięśnie ud, pośladków, czy też łydek. Oprócz tego miejsca styku z koniem lub osprzętem narażone są na otarcia, co może prowadzić do zasinień i dyskomfortu. Tak samo jak piłkarze noszą ochraniacze na łydki, aby chroniły ich przed kopnięciami, tak jeźdźcy noszą czapsy do jazdy konnej. Zabezpieczają one właśnie tę część nogi, która z łatwością może się obetrzeć o konia, a jazda konno ma przecież sprawiać przyjemność, lub w przypadku dyscypliny sportowej, być ukierunkowana na osiąganie wyników.

Czapsy do jazdy konnej mogą być zrobionej z różnego rodzaju materiałów. Można znaleźć je wykonane z zamszu, skóry naturalnej, skóry sztucznej lub też z neoprenu. Warto rozważyć zaopatrzenie się w czapsy z dwóch różnych materiałów, które będą służyły zarówno latem jak i zimą. Ich wygląd jest również elegancki, producenci dbają o jak najwyższą jakość produktu.

about author

admin

related articles

Popularne teksty: