Badanie lekarskie przed maratonem

Badanie lekarskie przed maratonem

W regulaminie warszawskiego biegu maratońskiego znajduje się zapis dotyczący stanu zdrowia (V. UCZESTNICTWO)

5.Warunkiem dopuszczenia zawodnika do biegu będzie przedstawienie podczas weryfikacji zaświadczenia lekarskiego o braku przeciwwskazań do udziału w biegu maratońskim lub złożenie podpisu pod oświadczeniem o zdolności do udziału w biegu maratońskim.

zaswiadczenie_lek_a6

Jeśli mam do wyboru jechać w długą podróż niesprawdzonym samochodem lub udać się na przegląd – wybiorę to drugie. Nie uniknie się awarii, ale jego prawdopodobieństwo jest dużo mniejsze. Jestem tym szczęśliwcem, że mam abonament w prywatnej służbie zdrowia. Zadzwoniłem na infolinię CM LIM i starałem się wyjaśnić jakiego rodzaju zaświadczenia mi potrzeba. Najchętniej uzyskałbym je od lekarza medycyny sportowej, ale takiego nie ma 🙁 Pozostaje lekarz rodzinny. Zgodziłem się zastanawiając czy nie będzie to zwykła formalność – określę co jest mi potrzebne, pani doktor zapyta czy dobrze się czuje i zaświadczenie w ręku.

Wstałem rano – przed 6:00 co by zdążyć ze śniadaniem. Wizyta umówiona na 7:00 i byłem dokładnie na czas. Pani doktor zapytała mnie o trening, częstotliwość, dolegliwości. Widać było, że się waha przed wydaniem takiego dokumentu. Nie dziwię się jej – maraton to potworny wysiłek dla organizmu. W końcu zadecydowała o badaniu EKG.

Przychodzenie rano do prywatnej służby zdrowia ma tą niewątpliwą zaletę, że jest pusto. Dlatego dosłownie po podejściu do gabinetu – zostałem zaproszony do środka. Samo badanie trwało chwilę – jedne problemy miałem ze zmieszczeniem się na kozetce. Mam 185 cm wzrostu i tego nie przewidzieli w gabinecie. Z wynikami udałem się z powrotem do lekarza. Dość długo studiowała elektrokardiogram po czym stwierdziła, że widzi jakieś nieregularne załamanie. Może to być związane z niewystarczającą liczbą elektrolitów w organiźmie. Na EKG zostanie opisane przez kardiologa a mnie na wszelki wypadek – skierowała na pełne badanie krwii (morfologia, cholesterol, glukoza) oraz moczu. Bardzo byłem zadowolony z zaproponowanego zakresu badań, choć kłucia nie lubię. Zaktualizuję wpis o wyniki, mam nadzieję, że wszystko będzie w porządku.

about author

admin

related articles

Popularne teksty: